fbpx

Харків,
пров. Отакара Яроша, 12-А 0800 330 960 (дзвінки безкоштовні)

Харківська обл., Люботин,
вул. Травнева, 15-8 («Теремок»), 2 поверх +38 095 720 26 05

Дитяча офтальмологія

До складу нашого медцентру входить спеціалізований дитячий відділ. Стандарти медицини й сервісу в ньому такі самі, як і в дорослих напрямах, а приймання маленьких пацієнтів часто відбувається в ігровій формі. Ми багато робимо для того, щоб у дитини не виникло страху перед лікарями, щоб вона довіряла нам, чесно розповідала про те, як бачить, дозволяла провести діагностику й різні процедури. Перше приймання дитини — до 3 місяців, потім до 1 року, у 3 роки, 6 років і далі щороку. Щоб уникнути проблем із зором, важливо не пропускати візити до офтальмолога.

офтальмолог Маргарита Владимировна Фрянцева
Маргарита Володимирівна Фрянцева

лікар-офтальмолог, дитячий офтальмолог

З практичної точки зору

детская офтальмология око

Діагностуємо

Методи діагностики​ залежать від віку дитини. До 3 років ми проводимо візуальний огляд, перевіряємо реакцію на світло, сприйняття кольорів, оцінюємо зір за непрямими ознаками, дивимося, чи немає косоокості; після 3 років діагностику проводять за стандартами дорослих, але із застосуванням безконтактних методик; після 7 років — цілком як у дорослих. Етапи діагностики докладно розписано у відповідному розділі на сайті.

диагностика зрения у ребенка

Підбираємо оптику

Якщо в дитини далекозорість, короткозорість, астигматизм, ми вибираємо відповідну корекцію. Багато наших пацієнтів комбінує носіння окулярів і лінз. Хтось віддає перевагу м’яким лінзам денного носіння, а хтось вибирає окуляри. У певних випадках ми рекомендуємо нічні лінзи Paragon. Будь-яку оптику можна замовити у нас в медцентрі. Лікар розповість, як правильно її носити й на який результат можна розраховувати.

проверить зрение ребенку цена

Проводимо апаратне лікування

У разі звично-надмірного напруження акомодації, амбліопії, косоокості, акомодаційної астенопії може бути призначено курс апаратного лікування. Зазвичай він розрахований на 10 сеансів по 40—60 хвилин. За якістю процедур стежать професійні оптометристи. В арсеналі медцентру — апарати «Амбліокор», «Сіноптофор», «Каскад», «Вітазор», макулостимулятор, амбліопанорама й безліч комп’ютерних програм для тренування резервів акомодації та лікування амбліопії. Один сеанс коштує 150 гривень.

проверить зрение ребенку в харькове

Оперуємо

Якщо в дитини виявили запальні новоутворення на оці або вроджену катаракту й водночас дитина вже досить доросла, щоб перенести операцію з місцевою анестезією, ми можемо призначити хірургічне лікування. Усі операції ми проводимо в режимі амбулаторії за день. Докладніше про етапи й вартість ви можете дізнатися у відповідних розділах.

Проводить

1 час

Базова діагностика — 500 гривень

Підготування пацієнта

Якщо дитина зовсім маленька, перед прийманням в офтальмолога розкажіть їй, куди ви прямуєте, що робитиме лікар, і пообіцяйте, що нічого страшного на дитину не чекає. Нехай вона нічого не боїться, адже сеанс у лікаря справді пройде чудово.

Питання-відповідь

Як підготувати дитину до огляду в офтальмолога?

Найперше розкажіть дитині, що під час приймання в лікаря не буде нічого страшного, а навпаки, буде захопливо й весело. Опишіть, як проходитиме приймання, і дайте відповіді на запитання дитини. Для огляду рекомендуємо вибирати день і час, коли дитина спокійна й у доброму настрої.
Якщо це не перше приймання в офтальмолога, візьміть виписки минулих оглядів, записи з діагнозами й історію спостережень.
Якщо дитина носить окуляри, візьміть їх із собою; якщо носить лінзи, зніміть їх за годину до приймання: огляд проходитиме без лінз.

Ціни

ДИТЯЧА ОФТАЛЬМОЛОГІЯ

Базове обстеження для дітей. Включає: візометрія, кераторефрактометрія, біомікроскопія переднього відрізка ока, вимірювання ПЗО, медикаментозне розширення зіниці, скіаскопія/ретиноскопія, огляд очного дна, консультація лікаря, видача виписки з повними даними діагностики та рекомендаціями щодо лікування. 500 грн
Консультація дитячого офтальмолога 300 грн
Апаратне лікування (Каскад, Вітазор, амбліопанорама, макулостимулятор, комп'ютерні програми) 200 грн
Амбліокор 250 грн
Сіноптофор 100 грн
Апаратне лікування + Амбліокор 350 грн
Апаратне лікування + Синоптофор 250 грн
Аппаратное лікування+ Амбліокор + Синоптофор 450 грн
Підбір окулярів / контактних лінз 200 грн

Вартість всіх видів апаратного лікування вказана за 1 сеанс.

Проблемы со зрением могут быть как врождёнными, так и приобретёнными. Детская офтальмология в Харькове поможет найти причины заболевания. Чаще всего нарушение остроты зрения носит наследственный характер, на втором месте перенесённые ранее инфекционные заболевания, однако на его состояние может оказать влияние гигиена и режим ребёнка. Обратившись за помощью в центр офтальмологии, родители смогут выяснить причину ухудшения зрения и найти пути решения проблемы.

Детская офтальмология: когда первый раз необходимо посетить офтальмолога

Изменения зрения могут проявиться даже в раннем возрасте и родителям необходимо внимательно следить за поведением своего ребёнка. Даже косвенные признаки могут оказаться симптомом и поводом обращения в офтальмологию. Такие проявления заслуживают особенного внимания:

  • для того чтобы хорошо рассмотреть предмет, ребёнок наклоняет голову в разные стороны;
  • заметны нарушения сна, он часто находится в состоянии возбуждения, капризничает. Это может быть связано с усталостью глаз, которая является причиной беспочвенного на первый взгляд возбуждения;
  • малыш прикрывает один глаз для того, чтобы рассмотреть предмет или рисунок;
  • при просмотре телевизора находится очень близко к телевизору и наклоняет голову к изображению;
  • рисунки ребёнка с каким-либо нарушениями отличаются излишне резкими и искажёнными линиями.

Как видите, диагностика зрения у ребёнка с помощью таблицы не всегда необходима, чтобы увидеть наличие проблемы. Но проверить ребёнку зрение необходимо для точной постановки диагноза.

Детская офтальмология в Харькове ведет прием пациентов разных возрастов. Специалисты рекомендует своевременно проходить профилактические осмотры. Первый визит к врачу должен состояться в первый месяц жизни. Пропускать его не рекомендуется, ведь в этом возрасте можно выявить врождённые патологии и начать лечение. Органы ещё продолжают формироваться и для их правильного развития необходим контроль специалиста. Поэтому следующее обследование в отделении офтальмологии должно быть проведено в возрасте 5 месяцев.

Детская офтальмология позволяет решить большинство врождённых и приобретённых проблем до 4 лет. В этом возрасте особенно эффективны аппаратные методики, которые могут вызвать интерес малыша и позволяют пройти курс лечения без лишних стрессов.

Методики лечения, применяемые в офтальмологии

Детский офтальмологический медцентр использует самые актуальные методы лечения заболеваний и рекомендует каждому родителю проверить зрение у ребёнка не только при обнаружении подозрительных симптомов, но и в качестве профилактики. Один из наиболее эффективных способов, применяемый в офтальмологии для лечения заболеваний глаз, – лазерная коррекция. Этот метод позволяет справиться с близорукостью, дальнозоркостью и астигматизмом.

Для лечения близорукости и дальнозоркости применяется и фотостимуляция. Этот метод предусматривает использование световых импульсов для воздействия на сетчатку глаза и зрительный нерв.

Световые волны красного, зелёного, синего и фиолетового цветов разной длины в офтальмологии применяют для лечения косоглазия и других нарушений. Воздействие волн направлено на сетчатку и должно стимулировать её чувствительность, повышая остроту зрения. Данный способ помогает снять лишнее напряжение при утомляемости глаз.

Перед тем как начать лечение детский окулист должен проверить зрение ребёнку. В медицинском центре офтальмологии проведут диагностику зрения и назначат необходимое лечение по самым доступным ценам.