fbpx

Харків,
пров. Отакара Яроша, 12-А 0800 330 960 (дзвінки безкоштовні)

Харківська обл., Люботин,
вул. Травнева, 15-8 («Теремок»), 2 поверх +38 095 720 26 05

Комплексна діагностика

Перш ніж давати рекомендації з лікування, ми проводимо комплексну діагностику, щоб побачити повну картину стану вашої зорової системи. Тільки так ми зможемо поставити діагноз і дати грамотні рекомендації. Навіть якщо ви приходите з приписами від іншого лікаря, ми зобов’язані ще раз перевірити поставлений діагноз.

З практичної точки зору

комплексная проверка зрения

Зустріч з лікарем

Передусім ми вислуховуємо вас, з’ясовуємо, які проблеми з очима були у вас раніше, проводимо візуальний огляд і повідомляємо оптометристам, на які показники треба звернути особливу увагу. Первинна зустріч з лікарем дає змогу уточнити локалізацію проблеми й зорієнтуватися, у якому напрямі вести діагностику далі.

компьютерное обследование глаз

Перевірка рефракції

На комп’ютерних рефрактометрах визначаємо здатність оптичної системи ока заломлювати промені. Ви сідаєте на стілець, кладете підборіддя на прилад, впираєтеся лобом і дивитеся на зображення в приладі. Поки ви на ньому фокусуєтеся, ми знімаємо показники: у такий спосіб ми виявляємо далекозорість, короткозорість та астигматизм.

аппаратная диагностика зрения

Перевірка гостроти зору

Класичним способом перевіряємо гостроту зору без корекції і з корекцією. Корекцію проводять плюсовими, мінусовими або циліндричними стеклами різної сили відповідно до результатів рефрактометрії. Якщо працюємо з дитиною, просимо прочитати літери різного розміру або назвати картинки.

компьютерная проверка зрения

Вимірювання внутрішньоочного тиску

Вимірюємо тиск пневмотонометром. Під час процедури ви відчуєте вплив струменя повітря на поверхню очного яблука. Для правильного оцінювання результатів додатково проводимо пахіметрію, тобто оцінюємо товщину рогової оболонки. Що тонша рогівка, то вищим виявляється тиск. У низці випадків використовуємо сучасні фінські тонометри Icare. Через малу масу давача й короткий час контакту з рогівкою пацієнти з високою чутливістю та діти добре переносять процедуру без застосування анестетиків.

компьютерная диагностика зрения

Огляд переднього відрізка ока

Проводимо безконтактно за допомогою світлового пучка щілинної лампи. Вивчаємо стан повік, слізних точок, кон’юнктиви, склери, рогівки, передньої камери ока, райдужної оболонки, кришталика. Одночасно досліджуємо кут передньої камери ока (гоніоскопія) — контактно, за допомогою гоніолінз. Гоніоскопія має найважливіше значення під час діагностики глаукоми, виявлення пухлин, чужорідних тіл, крововиливів, травматичних відривів райдужної оболонки тощо.

полная диагностика зрения

Огляд очного дна

Огляд очного дна, або офтальмоскопію, проводять за допомогою щілинної лампи, а також безконтактних і контактних діагностичних лінз. Контактна методика є найінформативнішою завдяки огляду всіх ділянок очного дна — від центру до крайньої периферії — з високою роздільною здатністю (перед цим в очі закапують анестезувальні краплі, що знижують чутливість поверхні очного яблука). Найчастіше використовують кілька лінз з різними можливостями огляду для точнішої діагностики.

комплексное обследование зрения

Консультація з лікарем

Лікар надає повну інформацію про стан здоров’я ваших очей і, якщо вам потрібне лікування, розповідає про нього, повідомляє вартість, записує на наступне приймання. Ви отримуєте докладний письмовий висновок з описом проведених обстежень, діагнозом і рекомендаціями; додатково можете отримати знімок очного дна.

Додаткові методи

УЗД

Проводимо УЗД для визначення низки захворювань органу зору, особливо в непрозорих оптичних середовищах, коли утруднено традиційний огляд: коли є помутніння рогівки, зріла катаракта, крововиливи чи запальні помутніння склоподібного тіла, а також для диференційної діагностики внутрішньоочних новоутворень і розрахунку параметрів штучного кришталика перед хірургією катаракти. Використовуємо сканер Sonomed Escalon VuPad.

Томографія

Проводимо оптичну когерентну томографію за допомогою SOCT Copernicus — безконтактно, неінвазивно. Отримуємо пошарове зображення внутрішньої структури ока. Томографію заднього сегмента ока проводимо для якісної діагностики й спостереження за пацієнтами з захворюваннями сітківки та зорового нерва, томографію переднього сегмента ока — для додаткового дослідження кон’юнктиви, рогівки, райдужки й кута передньої камери.

Периметрія

Визначаємо межі поля зору й виявляємо в ньому ділянки випадання автоматичним периметром PTS 2000 фірми Optopol. Результати дослідження мають велике значення під час діагностики захворювань зорового нерва й сітківки, глаукоми, нейроофтальмологічної патології.

Підготування пацієнта

Після обстеження ваш зір зблизька буде трохи розфокусованим, тому читати й працювати за комп’ютером буде складно ще близько 3 годин. Сідати за кермо не рекомендуємо. Також радимо взяти з собою сонцезахисні окуляри, щоб після обстеження не відчувати дискомфорту від яскравого сонячного світла.

Питання-відповідь

Чи буде боляче під час процедури?

Ні, больових відчуттів ви не зазнаєте.

Скільки часу займає діагностика?

Залежить від виду: якщо це комплексна або повна діагностика, то приблизно півтори-дві години.

Що охоплює діагностика?

Ви пройдете низку обстежень на великому комплексі ​​сучасного обладнання​, отримаєте вичерпну консультацію лікаря й письмовий висновок з діагнозом і рекомендаціями.

Яка вартість діагностики?

Комплексна діагностика коштує 700 грн. Для пенсіонерів — 500 грн.
Якщо це просто консультація лікаря — 300 грн.
Також є ціла купа інших досліджень.

З усіма послугами діагностики можете ознайомитися ​​на відповідній сторінці.

Чи можна приїжджати на діагностику за кермом?

Якщо ви записалися на комплексну або повну діагностику, бажано за кермом не приїжджати. Діагностика передбачає розширення зіниці для детального огляду очного дна. Унаслідок цього протягом 2—3 годин ви можете відчувати труднощі під час водіння, особливо в сонячну погоду.

Чи можна оплатити обстеження, операцію безготівковим розрахунком?

Так, можна.

Ціни

Комплексна діагностика

ДІАГНОСТИКА

Комплексна діагностика. Включає: візометрія, пневмотонометрія, кераторефрактометрія, біомікроскопія переднього відрізка ока, гоніоскопія, пахіметрія, тест на бінокулярність, вимір передньозаднього відрізка ока, медикаментозне розширення зіниці краплями, огляд очного дна з лінзою Гольдмана, консультація лікаря, видача виписки з повними даними діагностики та рекомендаціями щодо лікування. Також, у разі потреби проводяться: УЗД очей, визначення контрастної чутливості, дослідження кольоровідчуття. 700 грн
*спеціальна пропозиція: комплексна діагностика для пенсіонерів та військовослужбовців 500 грн
*спеціальна пропозиція:комплексна діагностика для учасників бойових дій безоплатно
Комплексна діагностика з консультацією головного лікаря Бачук Н.Ю. 1000 грн
ОСТ (оптична когерентна томографія) однієї зони: макула/ДЗН/передній відрізок ока 300 грн
Периметрія (дослідження поля зору) одного ока 200 грн
Пневмотонометрія (вимір внутрішньочного тиску) 100 грн
Підбір окулярів та МКЛ 250 грн
Обстеження переднього відрізку на топографі Wavelight Oculyzer II (одне око) 350 грн
Ангіо-ОСТ (одна зона) 700 грн
ОСТ в післяопераційному періоді (одна зона) 200 грн
Кератотопографія (одне око) 300 грн
Обстеження на демодекс 200 грн
УЗД (В-сканування) очного яблука/орбіти (одне око) 250 грн
Пневмотонометрія за направленням з інших лікувальних закладів 200 грн
Тест Ширмера 200 грн
Розрахунок 1 монофокальної інтраокулярної лінзи (*безоплатно при наступному проведенні операції в "Око") 300 грн
Розрахунок 1 мультифокальної інтраокулярної лінзи (*безоплатно при наступному проведенні операції в "Око") 500 грн

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Консультація лікаря-офтальмолога з оглядом на щілинній лампі 300 грн
Консультація ретинолога 300 грн
Консультація професора 400 грн
Надання невідкладної допомоги 400 грн

*  Післяопераційний період – 45 днів після операційного втручання.
Підбір окулярів буде безоплатним у випадку замовлення окулярів або лінз в медцентрі “Око”

Диагностика органов зрения ─ комплекс мероприятий по проверке состояния глаза человека. Проводится обследование зрения врачом-офтальмологом в специально оборудованном кабинете с использованием медицинских препаратов или без них. Обследование глаз у взрослых следует проводить регулярно: пациентам с нарушениями для подбора лечения и оптики, а для здоровых людей ─ для своевременного выявления глазных болезней на ранней стадии.

Как проводится проверка зрения в «ОКО»

Вся диагностика занимает около 2 часов. В ходе стандартного обследования определяется острота зрения, возможные нарушения рефракции и проводится изучение глазного дна. Полная диагностика включает более глубокое обследование глаза ─ микроскопию, вычисление толщины роговицы и др. Проверка зрения в Харькове проводится в медицинском центре амбулаторной офтальмохирургии «Око» ─ вы можете проконсультироваться по поводу обследования зрения в телефоном режиме или лично со специалистами.

Перед тем, как приступить непосредственно к диагностике, врач-офтальмолог собирает полный анамнез пациента: есть ли жалобы, как давно беспокоят хронические заболевания. Для проверки зрения специалисты используют таблицы с буквами разного размера. При осмотре сетчатки врач определяет состояние глазного дна для выявления кровоизлияний и отслоек. Воспаление или рубцы легко обнаружить при таком методе проверки как биомикроскопия глаза.

Офтальмологическая проверка зрения ─ какие методы существуют

Исходя из показаний, специалист назначает разные методы диагностики. Обследование зрения в Харькове не уступает европейским стандартам. Специалисты-офтальмологи имеют соответствующие дипломы, проходят регулярные курсы повышения квалификации.

Визометрия

Классический метод диагностики. Проверка зрения проводится с помощью специальных тестовых таблиц (например, Сивцева-Головина). Испытуемый на расстоянии 5 метров при определенном освещении читает напечатанные символы. Острота зрения измеряется правого (OD) и левого (OS) глаза. Обследование эффективно не только для выявления первичных патологий, но и для оценки остроты зрения после подбора очков или линз. Важна визометрия и при подготовке к оперативному вмешательству. Преимуществами диагностики являются быстрота постановки диагноза и почти полное отсутствие противопоказаний.

Рефрактометрия

Метод помогает оценить рефракцию глаза, то есть как роговица и хрусталик преломляют лучи света. Проверка выявляет патологии оптической системы: дальнозоркость, близорукость, астигматизм и др. Современные авторефкератометры определяют малейшие отклонения на ранних стадиях, что позволяет начать своевременное лечение глаз. При нормальной рефракции видимое изображение формируется на сетчатке. При патологической рефракции изображение появляется или перед, или за сетчаткой. Так определяется дальнозоркость и близорукость. Астигматизм характеризуется отсутствием пучка световых лучей в оптической системе глаза ─ человек видит искаженную картинку.

Все вычисления для диагностики проводятся автоматически, с помощью компьютера, для получения идеально точных результатов. У половины населения планеты нормальная рефракция, среди патологий глаз главное место занимает миопия (близорукость).

Тонометрия

Единицы измерения прибора для диагностики ─ мм рт. ст. В ходе обследования определяется значение внутриглазного давления (ВГД), что особенно актуально для пациентов, генетически предрасположенных к глаукоме. Проводить проверку таким пациентам необходимо не реже 1 раза в год. Врач видит в динамике увеличивается ли давление глаза или остается неизменным. Кроме глаукомы, обследование будет полезно провести в следующих случаях:

  • головная боль и неприятные ощущения на глазах;
  • наличие сердечно-сосудистых заболеваний;
  • предрасположенность к гормональным болезням;
  • неврологические патологии.

Биомикроскопия

Диагностика проводится с помощью щелевой лампы. Такое устройство позволяет врачу исследовать глазное дно и зафиксировать возможные нарушения в хрусталике, роговице, радужной оболочке или стекловидном теле. Щелевая лампа ─ это бинокулярный микроскоп, дающий проекцию глаза в трехмерном виде. Увеличительные линзы во время проверки устанавливаются между глазом и лампой для наблюдения мельчайших аномалий. Иногда к щелевой лампе прикрепляется камера для фиксации результатов обследования зрения. В редких случаях используется краситель для обнаружения инородного тела или поврежденного участка. Биомикроскопия более эффективна в отношении патологий передней части глаза. Проводить диагностику должен квалифицированный персонал, поскольку микроскоп необходимо настраивать перед каждым обследованием.?

Офтальмоскопия

Самый распространенный метод диагностики, оценивает состояние глазного дна, сетчатки, зрительного нерва и сосудов. Для проверки используется прибор офтальмоскоп (бывают бинокулярные и монокулярные). Ценность процедуры состоит в том, что во время дигностики могут быть обнаружены не только аномалии зрения, но и другие хронические патологии ─ сахарный диабет, туберкулез и др. Метод актуален и при беременности ─ у близоруких пациенток возрастает риск отслоение сетчатки. При обнаружении этого на ранней стадии врач назначает правильное лечение.

Обследование глаз ─ какая подготовка нужна

Добросовестное соблюдение всех рекомендаций пациентом ─ залог успешного лечения болезней зрения. Это касается и диагностики. Существует несколько нюансов, которые могут исказить результаты обследования. Перед посещением офтальмологического медцентра стоит придерживаться следующих рекомендаций:

  • две недели не носить жесткие линзы, мягкие снять как минимум за полчаса до процедуры;
  • не употреблять алкогольные напитки накануне;
  • не использовать косметику в день проверки;
  • позаботиться о солнцезащитных очках;
  • не приезжать в медицинский центр за рулем, поскольку в ходе исследования в глаза вам закапают капли для расширения зрачка.

Диагностика зрения в Харькове проводится на высшем уровне в медицинском центре амбулаторной офтальмохирургии «Око». Профессионализм врачей, отличный сервис и любая помощь клиентам ─ отличительные черты медцентра. Здесь вас не обманут ─ цена на диагностику и все операции фиксированная и оговаривается на приеме. Здесь вам помогут ─ если вы приедете из другого города на лечение или диагностику, мы забронируем для вас билеты и номер в отеле. Здесь врачи не молчат ─ вам расскажут не только, что будут делать, но и чего ждут в итоге. Позвоните нам и мы ответим на все ваши вопросы о диагностике зрения!